Certyfikaty

ISO 9001 i ISO 14001

100%

Ochrony przed korozją
  • Kraków, ul. Szwedzka 23/75,
  • +48 12 267 07 69

Certyfikaty

ISO 9001 i ISO 14001

100%

Ochrony przed korozją

Co to jest Intercept®?

INTERCEPT Technology™ to metoda ochrony antykorozyjnej, stosowana nawet w ekstremalnych warunkach. Od ponad 20 lat o jej skuteczności świadczą wszechstronne zastosowania.

INTERCEPT® wyróżnia się na tle konwencjonalnych metod ochronnych.  Nasza technologia znajduje dziś zastosowanie w wielu produktach, zapewniając stabilną ochronę przed korozją podczas transportu i magazynowania, a także redukując koszty związane z zabezpieczaniem i pakowaniem obiektów.

Statua WolnościPocząwszy od projektu konserwatorskiego, który do dziś chroni Statuę Wolności w Nowym Jorku, technologia ta została stworzona na własne potrzeby przez firmę Lucent Technologies  (aktualna nazwa Alcatel Lucent), a następnie opatentowana na całym świecie. INTERCEPT Technology™ zdobywa coraz większe uznanie w przemyśle, co potwierdzają niezależne wyniki testów i przyznane wyróżnienia za doskonałe działanie ochronne wobec wszystkich znanych materiałów.

INTERCEPT® to skuteczny, przyjazny dla środowiska i wielokrotnie testowany produkt: Jeden materiał opakowaniowy dla wszystkich zastosowań.

INTERCEPT® zadbał o nową patynę dla Statuy Wolności

Przy restauracji Statuy Wolności konieczne było zastosowanie nowych płyt miedzianych. Dzięki INTERCEPT Technology™ zostały one polakierowane w rekordowym tempie, tworząc nową warstwę ochronnej patyny. Rozwiązanie to osiągnęło wielki sukces.

Zasada ta jest równie łatwa co skuteczna i może zostać wykorzystana praktycznie wszędzie, gdzie istnieje potrzeba ochrony przed niszczącym działaniem korozji.  Nie ma tu znaczenia, czy towary są transportowane drogą morską, powietrzną czy też mają zostać składowane na lądzie. INTERCEPT® składa się z wysoko porowatych cząsteczek miedzi, które są na trwałe zespolone z tworzywem sztucznym.

Cząstki te wchodzą natychmiast w reakcję z elementami, które znajdują się w atmosferze i powodują lub wspierają proces korozji.  Sole, związki siarki, ozon, tlenki azotu i inne tzw. gazy korozyjne występują w każdym zakątku świata, w różnym stężeniu.  Badania dowodzą, że w wysoko zanieczyszczonych regionach Azji korozja wyrządza znacznie większe szkody niż w Europie, czego powodem jest wymiernie wyższe stężenie szkodliwych elementów w ich atmosferze.

INTERCEPT® łączy tzw. gazy korozyjne, tworząc tym samym neutralną atmosferę, która chroni wszystkie składowane wewnątrz materiały przed korozją i degradacją.  Sama wilgoć, która znajduje się w opakowaniach, jest uwolniona od elementów korozyjnych i zabezpieczona przed ich ponownym powstaniem.