Marcin


W dzisiejszych czasach stosuje się różne rozwiązania zabezpieczające przed korozją.

Klienci często proszą nas o pomoc w doborze najlepszej metody zabezpieczającej ich produkty. Nierzadko chcą zdecydować się na produkty znalezione w pierwszych stronach wyszukiwarki ale niektóre z nich są tanie ale nieskuteczne, niektóre są bardzo drogie ale problematyczne w użyciu, niektóre są tanie i nieskuteczne. Znaczna część z nich również wymaga dodatkowego użycia innych substancji separujących od otoczenia jak np. bardzo popularna metoda olejowania części – najczęściej tych metalowych.

Firma Chris oferuje rozwiązania kompletne i skuteczne. Oferujemy pełną pomoc na etapie wyboru najlepszego rozwiązania. Przy pierwszym kontakcie prosimy o dane: Co i jak chcemy pakować? W jaki sposób odbywa się transport? Jaka jest forma konfekcjonowania?

Czynników które należy wziąć pod uwagę jest dużo ale to nasza specjalność!

Ciężko poradzić sobie z problemem samodzielnie, używając jedynie haseł z internetu, mając na uwagę dodatkowe czynniki takie jak np.:

 • Formę transportu (lądowy, morski, powietrzny) – każda z tych form wymaga innego zabezpieczenia ze względu na specyficzne warunki jakie w niej występują.
 • Gabaryty danego produktu – w przypadku produktów niewielkich, o w miarę regularnych kształtach rozwiązanie problemu staje się nieco łatwiejsze ale co w przypadku, gdy przedmiot który chcemy zabezpieczyć ma kształt mocno nieregularny lub jest bardzo obszernych rozmiarów?
 • Ilość i forma konfekcjonowania – pakując produkty pojedynczo można wykorzystać np. worki foliowe ale co jeśli tych części do zapakowania jest 1 000 000 sztuk? Pakowanie ich osobno byłoby niezmiernie czasochłonne oraz generowałoby niebotyczne koszty.

Obecne, można powiedzieć tradycyjne, metody nie są kompleksowe. Technologia wykorzystywana jest przestarzała a co za tym idzie konkurencja nie jest w stanie pogodzić warunków ceny, szybkości, wygody, magazynowania oraz transportu. Zawsze było to coś kosztem czegoś.

Tradycyjne metody mają swoje ograniczenia. Podzieliliśmy je na czynniki fizyczne i czynniki chemiczne. Każda z grup ma swoje podgrupy. Oczywiście to są tylko najczęstsze problemy jakie występują. Warto zwrócić uwagę na każdy z nich, całościowo i z osobna.

Oto kilka z nich:

Ograniczenia fizyczne:

 • Zakres pracy – w przypadku tradycyjnych rozwiązań jest to zaledwie +5 do +35 stopni Celcjusza
 • Odległość – Zaledwie  do 30 cm a w przypadku większej odległości wymagane jest użycie np. dodatkowych warstw zabezpieczających. Jest to kolejny problem i kolejne koszty.
 • Przewodność –  ESD czyli zabezpieczenie na wyładowania elektrostatyczne oraz ochrona atmosferyczna nie jest możliwa w tym samym czasie.

Ograniczenia chemiczne:

 • Materiały zmieszane chemicznie – Wymagają specjalnego mieszania, aby pomieścić chroniony materiał. Nie można w sposób przypadkowy pakować produktów. Jest to kolejny przykład straty czasu. 
 • Korozja spowodowana wilgocią – Może wystąpić korozja niemetali, nawet w przypadku braku dostępu wilgoci!  
 • Brak zabezpieczeń procesowych – Duży problem z transportem. Trzeba martwić się o bezpieczeństwo produktu a dodatkowo mogą wystąpić problemy z utylizacją klasycznych opakowań foliowych.

Przy użyciu standardowo dostępnych metod sam proces pakowania i wysyłki może być trudny i czasochłonny. Na poniższym schemacie przedstawiony jest proces pakowania dyferencjałów samochodowych. Na grafice widać doskonale ile zachodu i pracy wymaga zastosowanie standardowych rozwiązań lub bardzo popularnej metody VCI. Produkcja zajmuje tutaj zaledwie 1 z 8 kroków. Całość można skrócić co najmniej o połowę!
Proces pakowania dyferencjałów z pokazaniem poszczególnych etapów.

Nasza firma w ofercie posiada nowoczesne technologie, które w porównaniu z tradycyjnymi, są w stanie połączyć wyżej wymienione czynniki. Jeśli chcesz usprawnić procesy wysyłki i magazynowania tak aby móc skupić się na rozwoju firmy, skontaktuj się z nami!

Dzięki ofercie Corrosion Intercept uzyskujesz:

 • -Niską cenę – nasze rozwiązanie pomimo tego, że chroni „tylko” z zewnątrz, egzamin zdaje na 5+
 • Szybkość i wygodę – nasze technologie dostosujemy do twojego produktu, skracamy ilość i czas trwania poszczególnych etapów pakowania.
 • Łatwość magazynowania- nie musisz martwić się, że z naszego opakowania wycieknie olej lub smar. Nie trzeba będzie myśleć o dodatkowym sprzątaniu. Dodatkowo nasza technologia ci działa  nie tylko na odległość  30 cm od powłoki ochronnej  CI.

W następnych wpisach skupimy się między innymi na różnicach w kosztach przy użyciu Corrosion Intercept i standardowych, tradycyjnych i przestarzałych rozwiązań.